• Pozvánka na výstavu Heydrichiáda a lidické deti

• Vážení rodičia, dňa 5. marca 2020 o 16.00 Vás všetkých pozývame na dejepisnú výstavu z obdobia 2. svetovej vojny Heydrichiáda a lidické deti, ktorú lektorujú naši žiaci. Výstava je umiestnená na 2. poschodí vo výklenku. Tešíme sa na Vás

Vaši lektori a lektorky

• Hviezdoslavov Kubín 2020

•            Súťaž, v ktorej žiaci I. a II. stupňa našej školy umeleckým prednesom prezentujú nielen svoj vzťah k literatúre, ale i zručnosť v interpretácii vybraného literárneho diela.

28. januára 2020 sa stretlo 50 recitátorov  I. a II. stupňa v školskom kole. Súťaž prebiehala v troch vekových a v dvoch žánrových kategóriách -  poézia a próza.

V okresnom kole, ktoré sa konalo 18. februára 2020 v priestoroch banskobystrickej Základnej školy na Pieninskej ulici, sa uchádzalo o postup do regionálneho kola celkom 6 víťazov školského kola z troch kategórií.

Po vyhlásení výsledkov do regionálneho  kola postúpil a našu školu bude reprezentovať v II. kategórii s prózou žiak 5.A. Blahoželáme!

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a postupujúcemu v regionálnom kole 27. marca 2020 prajeme veľa úspechov!

PaedDr. Janka Balážová