• Y-psilon - slovina je hra

• 28.5. 2021 sa naša škola zapojila do celoslovenskej súťaže Y-psilon - slovina je hra. Do súťaže sa zapojili žiaci 5.- 9. ročníka v celkovom počte 64. Súťaž bola zameraná predovšetkým na to, aby sa žiaci zoznámili so svojím materským jazykom zábavnou formou. Riešili testy podľa jednotlivých ročníkov, teda  každý ročník mal svojho víťaza v rámci Slovenska. Žiaci, ktorí dosiahli úspešnosť viac ako 80%, sa zaradili medzi ocenených diplomom so zlatou medailou. U nás to bolo 27 žiakov.

Najúspešnejšou riešiteľkou v rámci Slovenska bola

Simona Hanulová z 9.A,

ktorá vo svojej kategórii žiakov 9. ročníka,

vyhrala fitnesnáramok za 2. miesto.

Veríme, že budúci školský rok sa zapoja do tejto súťaže viacerí žiaci.

• Slávnostné ukončenie školského roka 2020/2021

• Dňa 30. júna 2021 budú žiakom vydané vysvedčenia s vyhodnotením výchovno-vzdelávacích výsledkov.

• od 9:30 do 11:00 sa uskutoční SLÁVNOSTNÝ PROGRAM - projektu Krížom-krážom po Slovensku
            • posledné zvonenie deviatakov
            • ukončenie vyučovania - 11:30 hod.

ŠKD v tento deň nebude v prevádzke. Zároveň žiadame rodičov, aby si deti prevzali najneskôr do 12:00. Ďakujeme.

• Z organizačných dôvodov bude vyučovanie od 22.6. do 30.6.2021 upravené nasledovne:

• 1. stupeň - vyučovanie končí o 11:40
            • 2: stupeň - vyučovanie končí o 12:35

Činnosť ŠKD prebieha v nezmenenom režime - do 17:00 hodiny.

• V pondelok - 21.6.2021 - bude upravené vyučovanie nasledovne:

- 1. stupeň – vyučovanie končí 4 VH – o 11:40 hod.

- 2. stupeň – vyučovanie končí 5 VH – o 12:35 hod.

Činnosť ŠKD bude prebiehať v bežnom režime – do 17:00.

• Voľné pracovné miesta

• ZŠ, Spojová 14 v Banskej Bystrici ponúka voľné pracovné miesta:

Kategória zamestnanca: Upratovačka

Zoznam požadovaných dokladov: žiadosť o prijatie na uvedenú pracovnú pozíciu, profesijný životopis, súhlas so spracovaním osobných údajov, zdravotná spôsobilosť na výkon činnosti, zápočtový list od posledného zamestnávateľa

Platové podmienky: základný plat 686,50 eur (podľa zákona č. 553/2003 – 1. platová trieda a 14. platový stupeň), plný úväzok

Termín nástupu: 16.08.2021

Žiadosti o zamestnanie a všetky potrebné doklady je potrebné zaslať na adresu : sekretariat@zsspojbb.sk

• Deviataci učia prvákov

• Tohtoroční deviataci sa so základnou školou lúčia originálnym spôsobom. Svoje doteraz nadobudnuté vedomosti odovzdávajú našim najmladším žiakom – prvákom. Riešia s nimi zaujímavé príklady z matematiky, čítajú pútavé texty, ukazujú im fascinujúce pokusy z chémie či fyziky, motivujú ich pri zdolávaní športových disciplín. Prváci s otvorenými očami sledujú a obdivujú starších spolužiakov a možno aj oni snívajú o takom množstve vedomostí. Pre deviatakov bolo veľkým spestrením vyučovania zapáliť iskru v očiach prvákov a vidieť ich túžbu po vzdelávaní.

... a učitelia sa tešia, akým zaujímavým spôsobom sa spojili najstarší a najmladší žiaci školy a využili v školskom prostredí aj iné možnosti vzájomnej spolupráce a vyučovania.

PaedDr. Janka Balážová

• Úspechy našich žiakov v prednese a v literárnych súťažiach

• Napriek sťaženým podmienkam zapríčinených mimoriadnou situáciou v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do recitačných súťaží Hviezdoslavov Kubín, Kováčova Bystrica a do autorských literárnych súťaží Banskobystrické pierko a Medziriadky.

Školské kolá prednesu poézie  a prózy prebiehali online a víťazi napokon namiesto prezenčnej formy v daných súťažiach nahrali svoj prednes na videonahrávku, ktorú posudzovala odborná porota. Naši žiaci - D. ÁčováB. Barina sa umiestnili na prvých  miestach v súťaži Hviezdoslavov Kubín a postúpili do regionálneho kola, ktoré sa konalo prezenčne. V regionálnom kole B. Barina získal krásne 2. miesto. V okresnom kole súťaže v prednese poézie  a prózy Kováčova Bystrica naša žiačka P. Končická získala 2. miesto.

To, že v našich žiakoch máme spisovateľský potenciál, nám svojou opakovanou  účasťou v autorských literárnych súťažiach dokázala K. Ďuriančiková. Kristínka v okresnom kole získala čestné uznanie za svoju tvorbu v tomto školskom roku.

Srdečne blahoželáme.

BS