• PRE RODIČOV

• Ako pracuje školská psychologička ?

Pracuje  formou individuálneho  poradenstva so staršími aj mladšími žiakmi. Každé stretnutie trvá 45 minút. Samotným stretnutiam so žiakmi predchádza úvodná konzultácia s rodičom, kde sa spresní konkrétny spôsob spolupráce.

Ako sa obrátiť na školskú psychologičku?

Kontaktovať školskú psychologičku môžete telefonicky alebo mailom každý pracovný deň v čase od 8:00 do 15:00. Stretnutie je potrebné dohodnúť vopred.

Školská psychologička sa venuje:

• podpore adaptácii nových žiakov
          • individuálnej poradenskej práci so žiakmi pri osobných problémoch
          • výchovným a vzdelávacím problémom žiakov
          • kariérnemu poradenstvu žiakov 9. ročníkov pre voľbu strednej školy (v spolupráci s výchovným poradcom)
          • práci s triednymi kolektívmi
          • spolupráci s CPPPaP, CŠPP, zdravotníckymi zariadeniami
          • poradenstvu pre učiteľov a vychovávateľov
          • konzultáciám a poradenstvu pre rodičov

Potrebuje moje dieťa psychológa?

Tak ako dospelí aj deti majú obdobia, kedy prežívajú rôzne formy ťažkostí a nachádzajú sa v zložitých  životných situáciách či už v škole, doma alebo medzi kamarátmi. Často si nevedia dať rady so svojím problémom alebo majú potrebu sa len tak porozprávať. V takýchto situáciách je dobré mať možnosť sa na niekoho obrátiť. Okrem iných dospelákov (rodičov, učiteľov, vychovávateľov...) jednu z pomocných rúk im ponúka aj školská psychologička. V škole má pre ne dvere vždy otvorené.

Psychológ v škole

Skúsenosti potvrdzujú, že na ťažkosti žiakov najčastejšie upozornia vyučujúci, prípadne rodičia. Ak má škola svojho psychológa, dieťa má možnosť odbornej starostlivosti priamo v školskom zariadení. Každé dieťa je chránené zákonom o ochrane osobných údajov. V prípade, ak je potrebné poskytovanie psychologickej starostlivosti alebo psychologického vyšetrenia žiaka, je nevyhnutné, aby jeho rodič, resp. zákonný zástupca dal písomný informovaný súhlas s týmto postupom.

Informovany_suhlas.pdf

Metodické materiály a užitočné linky

Mame_doma_prvaka.pdf

Povzbudzujuce_vyroky.pdf