•   Usmernenie žiakov 9. ročníka a rodičov k návštevám škôl v rámci DOD

V októbri – v decembri sa takmer na všetkých stredných školách konajú  DOD (Dni otvorených dverí). Pokiaľ  je akcia organizovaná v utorok, (keďže v jednom dni sa konajú DOD aj na 2 - 3 školách) výchovná poradkyňa vyberie školu, na ktorú sa hlási najviac žiakov a s touto skupinou navštívi DOD. Rodičia dostanú informácie o akcii vo forme informovaného súhlasu a svojím podpisom na ňom potvrdia, že sú informovaní a s účasťou svojho dieťaťa súhlasia. Z organizačných dôvodov škola nie je schopná sprevádzať žiakov na všetky školy. Pokiaľ žiak nedonesie na podpis informovaný súhlas, akcia nie je organizovaná školou a v prípade záujmu by mali rodičia alebo nimi poverená dospelá osoba deti sprevádzať, aby bola zaručená ich bezpečnosť, vhodné správanie na akcii a zároveň eliminované možné neodôvodnené odchody a vymeškávanie žiakov z vyučovania. Zároveň opakovane upozorňujeme rodičov, že podľa vnútornej dohody sa žiak môže (s ospravedlnením rodičov) zúčastniť DOD na maximálne troch školách, o ktoré má záujem a potrebuje sa rozhodnúť, na ktorú školu si podá prihlášku. Týmto upozornením chceme rodičov požiadať o spoluprácu, aby so svojimi deťmi o výbere škôl rozprávali a zároveň zodpovedne pristupovali aj k povoleniu účasti svojich detí na DOD, a tak eliminovali zbytočné odchody žiakov zo školy v čase, keď je ich aktívna príprava na Testovanie9 a prijímacie skúšky veľmi potrebná.