• Zaujímavosti

• Vzácny hosť na hodine matematiky v 8.C

Dňa 28.apríla 2016 nás na hodine matematiky  v 8.C v rámci priebežnej praxe študentov matematiky UMB navštívila pani Sonya M.Armstrong, Ph.D. z West Virginia State Univerzity, ktorá pôsobí ako profesorka matematiky.

V súčasnosti  pani Armstrong pracuje v oblasti didaktiky matematiky.  Na stáži na UMB v Banskej Bystrici sa zaoberá metódami a formami práce na hodinách matematiky na všetkých typoch slovenských škôl.  Navštívila už hodiny matematiky na súkromných školách v Banskej Bystrici. Zaujímala sa o výuku matematiky na 2.stupni štátnej základnej školy.  Žiaci 8.C aktívne pracovali na hodine venovanej hranolom, zapájali sa do rôznych foriem práce. Žiaci museli využívať svoje logické myslenie, priestorovú predstavivosť, ale i kreativitu, schopnosť argumentovať a prezentovať svoj model hranola.

Po skončení hodiny matematiky previedli pani Sonyu Armstrong po odborných učebniach žiaci Peťka Oborilová,  Nicolka Vajdová a Aleš Sršeň. Svojou skvelou angličtinou a komunikatívnosťou vzorne reprezentovali našich žiakov.

Naše prípravy na vianočné trhy 2015

Jún 2023 a 5.A tvorí stavby z kociek:)

• Nadpis