Hudobná výchova

• Súťaže

• POPBB 2015 - junilejný 10. ročník

20. novembra 2015 sa uskutočnilo finále celoslovenskej súťaže v speve populárnej piesna POPBB 2015. Našu školu reprezentovala talentovaná speváčka SOFIA KOPČANOVÁ z 5.C triedy, ktorá postúpila z výberového konkurzu s dvomi piesňami (Ešte váham, Cesta dorozprávky) Vo finále si svoje spevácke zručnosti zmerala s ďalšími piatimi súťažiacimi a podala vynikajúci spevácky výkon. Našej žiačke ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a želáme veľa ďalších speváckych úspechov.

Súťaž v speve populárnej piesne POPBB 2014

IX. ročník súťaže v speve populárnej piesne detí a mládeže, vyhlásenej v SR pod názvom POPBB 2014, sa niesol v znamení kvalitných a vyrovnaných výkonov speváčok z rôznych miest a krajov Slovenska.

Našu školu úspešne reprezentovala Sonja Kopčanová z 8.C, ktorá postúpila z výberového konkurzu s dvomi piesňami na takzvaný half playback – bez pôvodného spevu. Finále súťaže sa uskutočnilo v Cikkerovej sieni banskobystrickej radnice 21.novembra, na ktorom podala, ako najmladšia v druhej kategórii, vynikajúci spevácky výkon. Finále súťaže sa celkovo zúčastnilo 15 speváčok, 8 v druhej kategórii – od 14 do 18 rokov. Našej žiačke ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a želáme mnoho ďalších speváckych úspechov.

Ďakujem a teším sa na Vašu ďalšiu návštevu.