Anglický jazyk

• O predmetoch

Moja anglická kniha

Školský rok sa nezadržateľne blíži už k svojmu záveru, čo znamená pre žiakov nielen opakovanie a preverovanie vedomostí, ale aj ich praktické využitie a aplikáciu v praxi. Nakoľko sa tento školský rok niesol v znamení čitateľskej gramotnosti a rozvoja čitateľských zručností, žiaci 5.A triedy si v rámci výuky anglického jazyka vytvorili svoju anglickú knihu, ktorú následne odprezentovali na vyučovaní svojim spolužiakom.

Marec, mesiac frankofónie

22. marca, pri príležitosti mesiaca frankofónie zažili žiaci 7. ABD neobvyklú hodinu francúzštiny. Venovali sa rôznym motivačným aktivitám a hrám, ktorými si mohli vyskúšať učenie sa hravou formou, precvičiť si svoje nadobudnuté vedomosti a rozšíriť si slovnú zásobu.

Tieto aktivity pre nich pripravila naša bývalá žiačka a budúca pani učiteľka francúzštiny Petra Oravcová, ktorej ďakujeme za návštevu, vytvorené aktivity, nové nápady a tešíme sa na stretnutie s ňou niekedy v budúcnosti.

Hlboko ľudský čin Nicolasa Wintona

Na dvoch hodinách anglického jazyka p. uč. Sabová premietla skupine žiakov 9. ročníka z tried 9ABC film Sila ľudskosti (v angl. jazyku pod názvom Power of Good) o ušľachtilom čine Angličana Nicolasa Wintona - záchrane 669 českých a slovenských detí prevažne židovského pôvodu pred istou smrťou. Tento film, ktorý vždy na žiakov hlbšie pôsobí po exkurzii do Osvienčimu - pôsobí ako ostrý kontrast k hrôzam koncentračných táborov, ktorých boli tieto deti ušetrené. Predstavuje prezieravého, skromného, hlboko ľudského i organizačne veľmi schopného človeka. Pomáha šíriť jeho posolstvo, že nekonať zlo nestačí, ale treba sa aktívne snažiť o konanie dobra tam, kde nás život postavil

Po premietnutí filmu žiaci rozdelení do skupín prežívali a snažili sa opísať pocity jednotlivých skupín osôb – detí, pôvodných rodičov, pestúnskych rodín i samotného Nicolasa Wintona.

Súťaživá hodina angličtiny

Žiaci 6.C a 6.D zažili na hodine s p. učiteľkou Volentierovou netradičnú výučbu. Celá hodina anglického jazyka, na ktorej preberali novú slovnú zásobu zo živočíšnej ríše,  sa totiž niesla v znamení súťaží. Žiaci sa rozdelili do trojčlenných družstiev, ktorým vymysleli aj mená a plnili zadané úlohy. Museli napr. napísať čo najviac názvov živočíchov, po posluchu opisu správne zvieratá identifikovať, v časovom termíne 3 minút ich nakresliť, či správne odpovedať na otázky z prečítaného textu. Finálne výsledky boli tesné a tak všetci súťažiaci dostali pochvalu, no víťazi z tímu „Happy ham“ aj „hviezdičku“ za mimoriadnu aktivitu. Za vydarenú hodinu patrí všetkým: „Good job!“