• Súťaže

• Školský rok 2018 / 2019

V školskom roku 2018 / 2019 sme sa zúčastnili len jednej robotickej súťaže, nakoľko ostatné sa nekonali z dôvodu Covid - 19.

Robohranie 28. 1. 2020

Žiaci Lukáš Kurray a Patrik Puškár získali 2. miesto za svojho robota, čím zavŕšili svoje úspešné pôsobenie na základnej škole v robotických súťažiach. Veľmi pekne im za ich prácu ďakujeme a prajeme im úspešný štart na stredných školách.

Žiaci Alex Lepko, Jakub Števek a Kristína Ďuriančiková sa taktiež zúčastnili súťaže, no ich robot sa na prvých troch miestach neumiestnil. Napriek tomu, sme hrdí na ich výkon.

Školský rok 2018 / 2019

V školskom roku 2018 / 2019 sme sa ako škola zúčastnili mnohým informatických súťaží.

G – robot 29. 11. 2018 v Martine

1. miesto v kategórii – Katakomby – Diamantová baňa – Peter Kapsiar (9.B), Tomáš Dírer (8.A), Samuel Kováčik (6.A)

3. miesto v kategórii – Vlastný model- robot pomocník – Patrik Puškár (8.B), Lukáš Kurray (8.B)

Robohranie 30. 1. 2019 vo Zvolene

Žiaci Patrik Puškár (8.B), Lukáš Kurray (8.B) a Nathan Lunev (4.E) sa zúčastnili súťaže Robohranie a získali za svoju prezentáciu diplom. Tento diplom im bol udelený za najlepšiu prezentáciu.

Robocup 27.3. - 29.3. 2019 v Liptovskom Mikuláši

Veľmi pekný výsledok na celoslovenskej súťaži dosiahli žiaci Patrik Puškár (8.B), Lukáš Kurray (8.B) a Peter Kapsiar (9.B), ktorí obsadili 4. miesto v kategórii Rescue Line Primary.

Trenčianský robotický deň 4. 4. 2019 v Trenčíne

Na 6. mieste v kategórii Vlastný model skončili žiaci Patrik Puškár (8.B), Peter Kapsiar (9.B) a Tomáš Dírer (8.A) so svojím prevedením historického tanku.

RBA – robotický battle na Alejovej 11. 6. 2019 v Košiciach

Vo veľkej konkurencii uspeli žiaci Patrik Puškár (8.B), Peter Kapsiar (9.B) a Tomáš Dírer (8.A), kde skončili na 4. mieste v konkurencii 52 súťažných tímov v kategórii Lego Racing.

Na 2. mieste skončili Patrik Puškár (8.B) a  Lukáš Kurray (8.B) v kategórii Vlastný model, kde svojím prevedením robota, RoboMyš zaujali porotu.

Školský rok 2018 / 2019

Trenčianske robotické dni 2017 – kategória Follower

Dňa 16.2.2017 sa dvaja žiaci z triedy 5.C Marek Vladyka a Tomáš Turčan zúčastnili robotickej súťaže, ktorá sa konala počas Trenčianskych robotických dní. Úlohou robota je prejsť po dráhe vopred neznámeho tvaru od štartu do cieľa v čo najkratšom čase.

So svojím plne autonómnym robotom bojovali v dvoch kategóriách:

Follower Easy < 16 – tvar dráhy v tejto kategórii je daný jednoduchou krivkou na rovnom povrchu s celkovou dĺžkou 5 až 10 metrov.

Follower Hard < 16 – tvar dráhy je daný zložitejšími krivkami. Dráha môže obsahovať prekážky križovania, prerušenia, prevýšenia a nespevnené časti (piesok). Dráha je dlhá 10 až 20 metrov.

Na naše spoločné prekvapenie sa im darilo v ťažšej kategórii (Hard) viac ako v ľahšej, kde bola väčšia konkurencia.

·         Follower Easy < 16 – 24. miesto / 32 tímov

·         Follower Hard < 16 – 5. miesto / 10 tímov

Srdečne im gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.