Na záver školského roka sme pre ocenených žiakov 9. ročníka a niektorých odchádzajúcich žiakov z 8. ročníka pripravili výnimočnú exkurziu do Praha ako poďakovanie za ich dlhoročnú usilovnosť, reprezentáciu školy a aktívne zapájanie sa do školských i mimoškolských aktivít.
Exkurzie sa zúčastnili žiaci, ktorí počas celého štúdia na našej škole dosahovali výborné výsledky a pravidelne sa zapájali do olympiád, vedomostných súťaží, umeleckých podujatí i športových súťaží. Svojou vytrvalosťou, talentom a zodpovedným prístupom boli príkladom pre svojich spolužiakov a významne prispeli k dobrému menu našej školy.
Počas pobytu v Prahe mali žiaci možnosť spoznať krásy historického centra mesta, obdivovať významné pamiatky a zažiť jedinečnú atmosféru českej metropoly. Navštívili známe miesta, prešli sa historickými uličkami a dozvedeli sa množstvo zaujímavostí z histórie i súčasnosti mesta. Nechýbal ani priestor na spoločné zážitky, rozhovory a upevnenie priateľstiev, ktoré si počas rokov na základnej škole vybudovali.
Exkurzia bola nielen odmenou za ich snahu a úspechy, ale aj symbolickou bodkou za deviatimi rokmi školského života. Veríme, že si žiaci odniesli množstvo pekných spomienok, inšpirácie a motivácie do ďalšieho štúdia.
Všetkým oceneným žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov, odhodlania a radosti na ich ďalšej životnej ceste.