Geografia

•         Geografická súťaž STREEDOS

Dňa 15. mája 2015 sa v kúpeľoch Sliač uskutočnil 2. ročník filmového festivalu STREEDOS - Hlavné mestá sveta. Súčasťou festivalu bola geografická súťaž pre žiakov základných škôl okresov Banská Bystrica a Zvolen na tému Hlavné mestá sveta. Našu školu úspešne reprezentovali 3 žiaci: Matúš Dušička zo 7.B, Michal Zaťko zo 7.C a Hugo Schvarc z 8.C. Počas 4 mesiacov riešili žiaci geografické úlohy v  internetovej súťaži. Po vyhodnotení internetovej súťaže postúpili do regionálneho kola iba najlepšie školské trojčlenné družstvá. Tie v regionálnom kole riešili test zameraný na poznatky o hlavných mestách Bern a  Podgorica. Nakoniec družstvá obhajovali projekt „Návrh významnej budovy, polyfunkčného objektu, parku alebo fontány, ktorá by v budúcnosti mohla reprezentovať súmestie Banská Bystrica - Zvolen.  V záverečnom hodnotení naši žiaci obsadili 5.miesto. Srdečne im blahoželáme a tešíme sa na účasť v ďalšom ročníku STREEDOS, kde súťažiacich čakajú hlavné mestá Luxemburg a Ľubljana.