• JARNÉ PRÁZDNINY - 2022/2023

v termíne od 27. februára – 3. marca 2023.

Začiatok vyučovania po prázdninách - 6. marec 2023 (pondelok).

• Lyžiarsky výcvik - druháci

• Žiaci druhého ročníka ZŠ Spojovej v Banskej Bystrici absolvovali výcvik v SKI CENTRUM TAJOV. So skvelými inštruktormi, v krásnom počasí a s úsmevom na tvári.

• LVK - 7. ročník

• Lyžiarsky kurz - triedy 7.B, 7.C

Miesto výcviku: Penzión Tále/Hotel Zuna

Dátum výcviku: 6.3. – 10.3.2023

Čas a miesto stretnutia : 6.3.2023 o 8:00 hod., ZŠ Spojová

Čas a miesto príchodu: 10.3.2023, cca 14:00 hod., ZŠ Spojová

Povinná výbava: zdravotný preukaz, lyžiarska alebo snowboardová výstroj, prilba, lyž.okuliare, 2x rukavice, 2x čiapka, teplé zimné oblečenie, prezúvky, písacie potreby.

Spôsob prepravy: autobusová doprava – Lalik Bus

Stravovanie: plná penzia, začíname obedom, končíme raňajkami

Všetky lieky odovzdá  rodič lekárovi pri nástupe na výcvik. Bez povolenia lekára žiak

nesmie použiť lieky.

Všetky potrebné dokumenty a zvyšný doplatok rodiča 20 €, rozdané na rodičovských združeniach je potrebné odovzdať do 24.2. 2023 (piatok) triednym učiteľom.

• LVK - 7. ročník

• Lyžiarsky kurz - triedy 7.A, 7.D

Miesto výcviku: Penzión Tále/Hotel Zuna

Dátum výcviku: 20.2. – 24.2.2023

Čas a miesto stretnutia : 20.2.2023 o 8:00 hod., ZŠ Spojová

Čas a miesto príchodu: 24.2.2023, cca 14:00 hod., ZŠ Spojová

Spôsob prepravy: autobusová doprava – Lalik Bus

Stravovanie: plná penzia, začíname obedom, končíme raňajkami

nesmie použiť lieky.

Všetky potrebné dokumenty a zvyšný doplatok rodiča 20 €, rozdané na rodičovských združeniach je potrebné odovzdať do 15.2. 2023 (streda) triednym učiteľom.

• Cestovateľka

• Mnohí z nás veľmi radi cestujú. Spoznávajú nové krajiny, obdivujú veci, ktoré doma nemáme. Ale čo keby to bolo naopak? Čo ak by cestovali pamiatky? Zážitky z cestovania jednej z nich uvidíte, keď nahliadnete do jej albumu.  "Fotografmi" boli žiaci 8.C a 8.D triedy.

• DEŇ 112

Dňa 11.2. sa každoročne v krajinách EÚ oslavuje „ Deň 112“. Ide o deň, ktorý je venovaný propagácii linky 112, ako aj integrovanému záchrannému systému. Linka 112 je jednotné európske číslo tiesňového volania , ktoré slúži na privolanie záchranných zložiek v prípade, keď je ohrozený ľudský život, zdravie, majetok alebo životné prostredie.

Naša škola dostala pozvanie na akciu ku Dňu 112. Zúčastnili sa jej žiaci 4. ročníka. Zaujímavým a pútavým spôsobom nám bola predstavená práca jednotlivých záchranných zložiek IZS ako aj fungovanie linky tiesňového volania 112. Veľký záujem detí bol o prehliadku záchranárskej techniky, kde mali možnosť nahliadnuť do vozidiel Kontrolného chemického laboratória, Hasičského a záchranného zboru, výjazdových vozidiel Policajného zboru a ambulancie Červeného kríža. Najväčšiu radosť mali deti z ukážok práce s policajnými psíkmi.

Deti si okrem nových vedomostí a zážitkov odniesli aj pekné darčeky. Ďakujeme Okresnému úradu v B. Bystrici /odboru krízového riadenia/ za pozvanie a tešíme sa na spoluprácu v ďalších rokoch.

• Hviezdoslavov Kubín a Kováčova Bystrica

2. februára sa v našej škole uskutočnilo školské kolo prednesu poézie a prózy v recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín a Kováčova Bystrica. Súťažili 48 žiaci v troch kategóriách.

• Školské kolo súťaže SPELLING BEE

• Vo štvrtok 26.1.2023 sa uskutočnilo školské kolo anglickej súťaže v hláskovaní SPELLING BEE. Svoje sily si v anglickej abecede zmerali žiaci 5. až 9. ročníka.

V 5.roč. sa na 1.mieste umiestnila Lucka T., na 2.mieste Hugo V. a na 3.mieste Jakub M.

V 6.roč. sa na 1.mieste umiestnila Michaela Š., na 2.mieste Viktória Š. a na 3.mieste Alexandra K.

V 7.roč. sa na 1.mieste umiestnila Nadia H., na 2.mieste Zara K. a na 3.mieste Nella Z.

V 8.roč. sa na 1.mieste umiestnil Oliver P., na 2.mieste Alexandra R. a na 3.mieste Nina S.

V 9.roč. sa na 1.mieste umiestnila Kiara J., na 2.mieste Tomáš M. a na 3.mieste Patrícia K.

Víťazom gratulujeme a všetkým prajeme veľa úspechov do budúcna.