• OTCOVIA A MAMY, čítajte s nami

• Otcovia, mamy, čítajte s nami...

Ešte nevieme čítať všetky písmená, ale už poznáme veľa pekných kníh, veselých literárnych postáv, zábavných príbehov. Tie nám predstavujú  naši rodičia v rámci akcie „Otcovia a mamy, čítajte si s nami“. Už teraz sa tešíme, ako si ich čoskoro prečítame sami.

Prváci zo ZŠ Spojová

• OZNAM PRE RODIČOV

• OZNAM - upozornenie

v týchto dňoch prebieha skúšobná prevádzka párovania platieb za Školský klub detí prostredníctvom Edupage.

Akékoľvek nezrovnalosti momentálne nepovažujte za opodstatnené. Po ukončení skúšobnej prevádzky vás budeme informovať o ďalšom postupe.

Ďakujeme za pochopenie.

• Okresné kolo vo volejbale

• Okresné kolo - volejbal starší žiaci

Dňa 22. 1. 2019 sa v našej škole uskutočnilo okresné kolo vo volejbale starších žiakov. Družstvo našich chlapcov sa umiestnilo na 2. mieste a postúpilo na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v Detve.

K úspešnej reprezentácii gratulujeme

• Súťaž - ROBOHRANIE

• ROBOHRANIE

Dňa 30.1.2019 žiaci L. Kurray a P. Puškár úspešne reprezentovali našu školu na celoslovenskej robotickej súťaži Robohranie 2019 vo Zvolene. Žiaci získali ocenenie za najlepšiu prezentáciu svojho roobta.

Srdečne gratulujeme!

• Polročné prázdniny

• POLROČNÉ PRÁZDNINY

Polročné prázniny sú 1. februára 2019.

Školské vyučovanie sa začína od pondelka - 4.2.2019.

• Informácia a usmernenie pre rodičov

• INFORMÁCIA A USMERNENIE PRE RODIČOV

vzhľadom k tomu, že doposiaľ nebola ukončená oprava havarijného stavu elektroinštalácie a dochádza k výpadkom dodávky elektrickej energie a vnútornej internetovej siete si dovoľujeme požiadať Vás, aby ste prihlasovanie obedov uskutočňovali v dostatočnom časovom predstihu.

Ďakujeme za porozumenie.

• OZNAM PRE RODIČOV A ŽIAKOV

Vo štvrtok - 31.januára 2019 bude žiakom odovzdávaný Výpis klasifikácie za 1. polrok školského roka 2018/2019.

Z tohto dôvodu bude vyučovanie upravené nasledovne:

• žiaci primárneho vzdelávania ukončia vyučovanie o 11:40 hod.
            • žiaci nižšieho stredného vzdelávania ukončia vyučovanie o 12:35 hod.

Na poslednej vyučovacej (triednickej) hodine bude žiakom odovzdávaný výpis klasifikácie.

V tento deň bude výdaj obedov v ŠJ upravený do 13:30 a činnosť ŠKD bude prebiehať do 15:00 hodiny.

• OZNAM pre rodičov

• OZNAM PRE RODIČOV

Vo štvrtok - 24. januára 2019 sa uskutočnia triedne rodičovské združenia nasledovne:

• pre primárne vzdelávanie (I. stupeň) so začiatkom o 17:00 hodine
            • pre nižšie sekunárne vzdelávanie (II. stupeň) so začiatkom o 16:00 hodine

POZNÁMKA:  Činnosť ŠKD bude v tento deň prebiehať do 16:30, nakoľko pani vychovávateľky budú súčasťou triednych rodičovských združení na primárnom vzdelávaní.

• Bežecké lyžovanie v ZŠ Spojová

• BEŽECKÉ LYŽOVANIE V ZŠ SPOJOVÁ

Aj v tomto školskom roku zimné počasie umožňuje využívať náš školský sportový areál počas hodín telesnej a športovej výchovy na zdokonaľovanie sa v bežeckom lyžovaní žiakov.

• VIANOČNÉ PRÁZDNINY

Vianočné prázniny sú v termíne od 22.12.2018 -  do 7.1.2019.

Vyučovanie sa začína od utorka - 8.1. 2019.

• OZNAM PRE RODIČOV A ŽIAKOV

Z dôvodu rekonštrukcie elektroinštalácie v Školskej jedálni odporúčame všetkým rodičom, aby objednávanie obedov na mesiac JANUÁR realizovali už oddnes čo v najskošom termíne, nakoľko sú predpokladané výpadky elektrickej energie.

• OZNAM pre rodičov a žiakov

• OZNAM - pre rodičov a žiakov

V piatok - 21.12.2018 bude upravené vyučovanie nasledovne:

• pre žiakov primárneho vzdelávania (1. stupeň) - končí vyučovanie 4. vyučovacou hodinou o 11:40 hod.
            • pre žiakov nižšieho stredného vzdelávania (2. stupeň) - končí vyučovanie 5. vyučovacou hodinou o 12:35 hod.

Činnosť ŠKD bude prebiehať do 16:00 hodiny.

• VIANOCE U NÁS

• VIANOCE   U   NÁS   . . .

Predvianočná nálada zavládla aj na ZŠ Spojová. V jej priestoroch dňa 13. 12. 2018 sa uskutočnilo krásne vianočné podujatie „ VIANOCE  U NÁS ... “. Ich obsahom boli charitatívne trhy a vianočný program.

Dôvod, prečo naše trhy mali charitatívny rozmer, žiaci našej školy sa mohli dozvedieť na predpoludňajšej besede s dobrovoľníkmi, ktorí svoj voľný čas venujú klientom občianskeho združenia PONS.

V predajných stánkoch žiaci a učitelia ponúkali výrobky, na príprave ktorých sa okrem jej „obyvateľov“ podieľali aj rodičia, starí rodičia a priatelia našej školy. V mrazivom počasí návštevníkov zohrieval horúci punč, výborná kapustnica a najmenších teplý čaj a chlebík s medom.  K  sviatočnej nálade prispeli básne, vinšovačky, piesne, tančeky a dramatizované rozprávky. Za náruč ich  priniesli malí i veľkí  vinšovníci – žiaci školy.

Myšlienky – Byť dobrovoľníkom je fajn ! Pomáhať je fajn! – sa spojili s obsahom Vianoc, ktoré sú sviatkami lásky, štedrosti a solidarity. Predajom a kúpou výrobkov v jednotlivých stánkoch sme všetci pomohli dobrej veci! Pomohli sme vytvoriť most spolupatričnosti a pomoci medzi zdravými a zdravotne postihnutými. Zisk z predaja bol odovzdaný  OZ PONS.       Podujatie bolo sprístupnené aj širokej verejnosti.

ZŠ  SPOJOVÁ

• POĎAKOVANIE

• Poďakovanie za darcovstvo krvi

ZŠ Spojová usporiadala  dňa 6.12. 2018 v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou v Banskej Bystrici už po štvrtýkrát podujatie „Kvapka krvi“. Do akcie sa zapojilo 44 darcov. Darovanie krvi patrí k významným humánnym činom, ktorý zachraňuje ľudské životy. Najdôležitejším číslom je ale 20 litrov nezištne darovanej najvzácnejšej tekutiny, ktorá pomôže zachrániť životy a zdravie tým, ktorí ju potrebujú.

Touto cestou vyslovujeme uznanie, úctu a poďakovanie všetkým dobrovoľným darcom krvi.